WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

geleceğime mektup

Cep telefonları icad edilip hayatımıza girmezden evvel, hatta evimize ankesörlü telefonların bile nadir bulunduğu zamanlarda mektuplaşmak önemli bir iletişim aracıydı.

Kişinin kendisi, ailesi ve çevresi ile ilgili önemli bilgiler uzun uzun yazılırdı da, lafın kesildiği olmazdı. En romantik aşk yazıları da mektuplara sığardı. Bir de mektuptan arkadaşlarımız olurdu. Kimdir kimin fesidir bilmezdik mektup yolladığımız kişiyi, ama mektuplaşacak birini illa ki bulurduk.

Bu yazdıklarım çok uzun değil sadece bundan 30 yıl öncesi……. Bu kadar kısa sürede bizler yeniye çok çabuk adapte olduk ve mektuplarda nostalji olarak kaldı bizde.

Bu mektup olayı nereden mi çıktı?

Bir grup ortaokul öğrencisi ile yaptığımız etkinlikte çocuklara, 10 yıl sonraki kendilerine mektup yazmalarını istedik. Çocuklar keyifle yazdılar. Yazdıktan sonra hemen hemen hepsi de yazdıklarını bizimle paylaştılar. Yazılanların hepsi de muhteşem hayaller ve mükemmel cümlelerdi.

Cep telefonundan başka iletişim aracı olmayan gençlerin, mektup yazmanın edebi yönünden uzak olduğu düşünülürse, yaşlarına göre yazdıklarına bayıldım ben. Bu gençler on yıl dolmadan, bu süre içinde sabırsız davranıp yazdıklarını tekrar tekrar olurlar mı bilmem. Ya da yazdıklarını imha ederler mi onu da bilmiyorum. Bildiğim bir şey var ki gelecekteki kendime mektup yazma fikri beni aldı götürdü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: